Klimatyzator z funkcją grzania, rozwiązanie na trudne czasu

Nieustający rozwój technologii znacząco wpłynął na budowę i możliwości popularnych klimatyzatorów. Obecnie, powszechnie znany klimatyzator ścienny (pokojowy) to urządzenie zarówno do chłodzenia, jak i ogrzewania pomieszczeń.

Klimatyzacja nie jest już tylko wykorzystywana do obniżania temperatury w pomieszczeniach – nowoczesne modele klimatyzatorów oprócz podstawowej funkcjonalności jaką jest chłodzenie, posiadają również funkcję grzania za pomocą pompy ciepła, która jest ich standardowym wyposażeniem. Dlatego też coraz częściej możemy zaobserwować, że nasi Klienci decydują się na zastosowanie do grzania pomieszczeń właśnie klimatyzatorów.
Klimatyzatory jako samodzielne źródło ciepła to wciąż temat nowy, ale warto rozważenie szczególnie jeżeli szanujemy swój portfel.

Ogrzewanie klimatyzacją

Najczęściej klimatyzację do ogrzewania pomieszczeń wykorzystuje się w okresach przejściowych: jesienią lub wiosną. Warto wiedzieć, iż w gamie klimatyzatorów rożnych producentów znajdują się również liczne urządzenia przeznaczone do pracy całorocznej, które mogą efektywnie pracować (w trybie ogrzewania nawet przy ekstremalnie niskiej temperaturze zewnętrznej do -30°.

Klimatyzacja do ogrzewania w pokoju, młoda kobieta leży na żółtej kanapie i czyta książkę.

Ogrzewanie klimatyzacją pokoju, kobieta z psem siedzi na podłodze i podziwia widoki przez okno.

W takich sytuacjach polecamy urządzenia klimatyzacyjne dedykowane do grzania, które skutecznie i energooszczędnie grzeją nawet przy temperaturach zewnętrznych w granicach -30°C. Klimatyzatory takie są specjalnie przygotowywane przez producentów do pracy w takich warunkach poprzez zamontowanie grzałki tacy ociekowej skraplacza i grzałki karteru sprężarki.


Ogrzewanie klimatyzacją – zalety:

Dlaczego warto korzystać z klimatyzacji z funkcją grzania

  • bardziej ekonomiczne rozwiązanie w porównaniu z tradycyjnymi technikami grzewczymi
  • względy ekologiczne – nowoczesne klimatyzatory wykorzystują czynnik chłodniczy R32, który gwarantuje wydajniejszą pracę urządzenia
  • klimatyzatory są wyposażone w efektywne systemy filtracyjne (filtry HEPA i PM 2,5) a niejednokrotnie także jonizatory powietrza